Úvod    Organizácie v obci    Klub dôchodcov    Výlet dôchodcov na Spiši

Výlet dôchodcov na Spiši

Dňa 21. septembra 2016 sa členovia Klubu dôchodcov v Družstevnej pri Hornáde zúčastnili výletu na „Spiš“.

Ako prvý sme navštívili Spišský hrad, kde sme si za asistencie sprievodkyne prezreli zreštaurované murované hradby a hradné priestory, nádvoria, hradnú kuchyňu, mučiareň a cez hradby sa pokochali krásnym výhľadom na blízke aj vzdialené okolie. Odtiaľ sme odišli na prehliadku Spišskej Kapituly. V chráme sme mali svätú omšu, po nej sme si prezreli interiér kostola, ktorý navštívil aj pápež sv. Ján Pavol II. Pri hrobe spišského biskupa Mons. Jána Vojtaššáka sme sa pomodlili modlitbu pre jeho blahorečenie.
Po prehliadke sme prešli do priestorov kňazského seminára, kde nás slovom sprevádzal študent bohosloveckej fakulty. Boli sme v seminárnej kaplnke, kde je uložená relikvia s krvou blahorečenej Zdenky.
Po obedňajšej prestávke na Spišskom salaši sme sa presunuli do Levoče. Urobili sme si prehliadku jej historického centra, zastavili sme sa aj pri klietke hanby, kde sme do nej zatvorili aj niektoré „zlé babky“. Nakoniec sme navštívili kostol sv. Jakuba, prezreli sme si jeho interiér s najvyšším gotickým oltárom majstra Pavla. Po prehliadke a krátkom odpočinku v miestnom parku a cukrárni sme sa plní pekných zážitkov vrátili domov.

(Autor : Mgr. J. Trojanovič)